Základná škola Kudlovská

HUMENNÉ

+421 57 775 20 27

sekretariát

Sm(art) robots – h(app)y kids, Erasmus+ na ZŠ Kudlovská 11

1682942303531

Minulý týždeň v dňoch od 24.4. – 28.4. 2023 bola ZŠ Kudlovská 11 v Humennom hostiteľskou školou pre partnerov zo Španielska a Portugalska, ktorí spoluparticipujú na projekte Erasmus+ s názvom Sm(art) robots – H(app)y kids. Už z názvu projektu vyplýva, že projekt je zameraný na prácu s robotmi, na programovanie robotov a zvládanie jednoduchých ale už aj trošku náročnejších úloh. Tentokrát žiaci mali naprogramovať robotov tak aby si pri stretnutí vymenili zopár fráz vo svojom ale aj v anglickom jazyku a zahrali hymnu. Žiaci a roboti zvládli úlohu na jednotku. Popri práci sme našim zahraničným spolužiakom ukázali našu školu, boli súčasťou niekoľkých vyučovacích hodín, mali možnosť sa podučiť stolnému tenisu a šachu. Súčasťou nášho programe je samozrejme aj návšteva radnice. Tentokrát nás prijal zástupca primátora pán Babjarčík spolu s poverenou vedúcou odboru školstva pani Smolejovou. V družnej debate sa zahraniční partneri vyjadrili veľmi pozitívne na adresu nášho mesta a našej školy. Páči sa im zeleň, výzdoba a čistota v našom meste. Geocaching je hra prostredníctvom ktorej museli zahraniční žiaci plniť zadané úlohy, ktoré dostali keď spoznávali naše mesto, napríklad aj kúpiť 10 dkg vysočiny alebo nájsť kníhkupectvo a v ňom knihy od španielskeho a portugalského spisovateľa, a iné zaujímavé úlohy.  V strede týždňa sme sa vybrali poznávať Košice so známym sprievodcom Košíc, pánom Kolcúnom. V steelparku si mohli na troch podlažiach vyskúšať zákonitosti fyziky a chémie ale aj porozprávať sa s robotom. Vo štvrtok sme trávili čas v prírode. Najprv to bol výstup na Jasenovský hrad a potom jazda na koňoch, strieľanie s lukom a šípom, ochutnávka tradičných slovenských jedál a trávenie príjemných chvíľ na ranči v Kamienke. Posledný deň sme sa pýšili prehliadkou s výkladom v kostole Všetkých svätých a v Humenskom zámku. Po chutnom obede v našej školskej jedálni sme sa rozlúčili s prianím všetkého dobrého, šťastnej cesty a opätovného stretnutia.

                                                                              Mgr. Adriana Janošová

https://www.humenne.sk/Aktuality-a-oznamy/Kultura-a-spolocnost/Dobry-den-vitajte-v-Humennom-ZS-Kudlovska-Erasmus/

Základná škola Kudlovská otvorila svoje brány

1. septembra 1977.  Je to už teda takmer polstoročie, za ten čas tadeto prešli tisícky detí a stovky pedagógov. Nachádza sa v centre mesta pri nádhernom kaštieli a krásnom parku.Adresa

Základná škola Kudlovská

Kudlovská 11

066 01 Humenné

IČO: 37876741

DIČ: 2021672048

tel.: +421 57 775 2027

mail: admin@zskudhe.edu.sk

 

Linky

© 2022 Všetky práva vyhradené - All rights reserved

Made with ❤ by Adriana

Dni
Hodiny
Minúty
Sekundy

hurry up

15% OFF

On All Tickets

Don’t hesitate and buy tickets today – All tickets are at a special price until 15.08.2021. Hope to see you there :)