Základná škola Kudlovská

HUMENNÉ

+421 57 775 20 27

sekretariát

Erasmus+ – Culture Supports Education – 12.12. – 16.12.2022

1671296844633

Základná škola Kudlovská 11 v Humennom bola v čase od 12.decembra do 16. decembra 2022 hostiteľskou školou pre učiteľov a žiakov participujúcich na projekte s názvom Culture Supports Education. Našu školu navštívili  partneri z Turecka, Grécka, Španielska a Sicílie. Téma projektu Culture Supports Education ponúkala veľmi zaujímavé možnosti spoznávania našej krajiny, mesta a školy.

Prvý deň po srdečnom privítaní v škole a prehliadky školy nasledovali prezentácie tradičných hier, chutný obed v školskej jedálni, vianočné tvorivé dielne a bowling na ľahšie spoznávanie sa. Druhý deň projektu Erasmus+ sme si naplánovali výlet do Tatier – Hrebienok,… a na spiatočnej ceste sme sa prešli po krásne vyzdobejej hlavnej ulici v Košiciach. Tretí deň sme strávili na ranči v Kamienke u pána Oráča. Príjemné posedenie s teplým čajíkom a zmesou ľudových piesní, jazdenie na koníkoch a ťahanie psími záprahmi bolo nielen pre našich zahraničných partnerov veľmi zaujímavé, až rozprávkové. Hosťami 15. Kudlovského jarmoku boli aj naši erasmaci. vychutnali si jarmočnú náladu spojenú s kultúrnym programom, predajnými stánkami, tvorivými dielňami,…. V podvečerných hodinách sme sa opäť stretli v našej školskej jedálni pri slávnostnom odovzdávaní cerifikátov, predstavovaní tradičnej kuchyne každej krajiny a hrali sme hry, ktoré hrali ešte aj naši rodičia. V piaty deň mobility sme navštívili naše Vihorlatské múzeum a poslednýkrát sa spolu naobedovali v našej školskej jedálni. Lúčili sme sa s prianím všetkého dobrého a opätovného stretnutia, tentokrát v Španielsku.

Mgr. Adriana Janošová

https://www.canva.com/design/DAFpp2M-8m4/KKuwnVhb-KFCpLjl8IgL0Q/watch

Základná škola Kudlovská otvorila svoje brány

1. septembra 1977.  Je to už teda takmer polstoročie, za ten čas tadeto prešli tisícky detí a stovky pedagógov. Nachádza sa v centre mesta pri nádhernom kaštieli a krásnom parku.Adresa

Základná škola Kudlovská

Kudlovská 11

066 01 Humenné

IČO: 37876741

DIČ: 2021672048

tel.: +421 57 775 2027

mail: admin@zskudhe.edu.sk

 

Linky

© 2022 Všetky práva vyhradené - All rights reserved

Made with ❤ by Adriana

Dni
Hodiny
Minúty
Sekundy

hurry up

15% OFF

On All Tickets

Don’t hesitate and buy tickets today – All tickets are at a special price until 15.08.2021. Hope to see you there :)