Základná škola Kudlovská

HUMENNÉ

+421 57 775 20 27

sekretariát

ZŠ Kudlovská v Španielsku

325592890_681844066765085_6853041919091439924_n

V rámci projektu Erasmus + sa opäť vybrali piati žiaci deviateho ročníka a vyučujúce spolu s pani riaditeľkou na výmenný pobyt tento krát do mesta Andujar v Španielsku. Po milom privítaní  a kultúrnom programe v hosťujúcej škole, nastal čas zoznamovania aj s ostatným žiakmi a učiteľmi z partnerských škôl. Každá škola prezentovala dominanty svojho okolia aby sme lepšie spoznali mesto a okolie kde sa školy nachádzajú. V rámci tohto projektu s názvom The art of game, the game of art sme už navštívili Thessaloniki v Grécku, Slatinu v Rumunsku, oni navštívili v októbri našu školu – mesto – krajinu, a čaká nás ešte Istambul v Turecku a to v mesiaci máj. Po chutných tradičných španielskych raňajkách sme išli spoznávať mesto Andujar. Privítali nás na radnici a na pamiatku sme dostali krásne hrnčeky. Po návrate do školy sme mali rôzne aktivity zamerané na emócie, tvorivé dielne a to všetko v zmiešaných skupinách aby sme sa mohli zdokonaľovať v angličtine a nadviazať priateľstvá. V utorok ráno sme pracovali  s prírodnými  materiálmi  ktoré sme nazbierali deň predtým a vytvárali zaujímavé obrazy. Opäť sme ochutnali tradičné španielske raňajky : ”Churros and Chocolate”. Po dobrých raňajkách sme navštívili múzeum moderného umenia, kde sme sa umelecky realizovali. Neskôr v škole sme obdivovali skupinu frajerov, ktorí za pár sekúnd dokázali poskladať rubíkovú kocku. Aj my sme sa o to pokúšali, ale nemali sme na nich. V stredu sme išli do národného parku “Sierra de Andújar” na približne 13,5 km dlhú prechádzku, ktorá stála za to. Umocnili sme to návštevou Svätine na úplnom vrchole. Vo štvrtok sme navštívili mesto Córdoba kde sme mali prehliadku starého mesta, spoznali kúsok histórie židovskej kultúry a taktiež sme navštívili Mosqué Cathedral of Córdoba. Po prehliadke všetky týchto krásnych pamiatok sme mali voľný čas kde sme sa sami mohli poprechádzať po hlavnom námestí a jeho okolí a spoznať krásy tohto mesta. V piatok to bolo krásne mesto Jaén. Exkurzia starým mestom pokračovala Cathedral de Jaén a zámkom Castillo de Santa Catalina, z ktorého bol krásny výhľad na mesto Jaén. Našu návštevu partnerskej školy sme ukončili slávnostne,  ochutnávkou španielskych jedál, udeľovaním certifikátov a kultúrnym programom v reštaurácii LA PEÑA FLAMENCA, ktorý pre nás pripravili žiaci spolu s učiteľmi školy v Andújar. Bol to veľmi pekný a nezabudnuteľný výlet. Na tieto dni a chvíle strávené v Španielsku budeme spomínať s radosťou a úsmevom. Ďakujeme našim učiteľkám a pani riaditeľke za zážitky a spomienky na celý život a možnosť spoznať takú peknú krajinu ako je Španielsko!

                                            Nika, Simonka, Saskia, Vlado a Šimon


Warning: exif_imagetype(): stream does not support seeking in /data/1/6/1617246c-b9fc-4d7b-9b4f-42f4efc5cc1b/zskudhe.sk/web/wp-includes/functions.php on line 3314
https://www.humenne.sk/Aktuality-a-oznamy/Kultura-a-spolocnost/Buen-dia-Andujar-ZS-Kudlovska-Erasmus/obr-12.html

Základná škola Kudlovská otvorila svoje brány

1. septembra 1977.  Je to už teda takmer polstoročie, za ten čas tadeto prešli tisícky detí a stovky pedagógov. Nachádza sa v centre mesta pri nádhernom kaštieli a krásnom parku.Adresa

Základná škola Kudlovská

Kudlovská 11

066 01 Humenné

IČO: 37876741

DIČ: 2021672048

tel.: +421 57 775 2027

mail: admin@zskudhe.edu.sk

 

Linky

© 2022 Všetky práva vyhradené - All rights reserved

Made with ❤ by Adriana

Dni
Hodiny
Minúty
Sekundy

hurry up

15% OFF

On All Tickets

Don’t hesitate and buy tickets today – All tickets are at a special price until 15.08.2021. Hope to see you there :)