The game of art, the art of game

276147366_5271282602936519_8777001794262667587_n

Naša ZŠ Kudlovská 11 je už jedenásť rokov zapojená do projektov Erasmus+. Sú to výmenné pobyty žiakov v zahraničí. Po dvojročnej prestávke spôsobenej pandémiou covid 19 sme mohli opäť zrealizovať vytúženú cestu do zahraničia, spoznať nové miesta, nadviazať nové priateľstva a hlavne zdokonaľovať sa v anglickom jazyku. Tentokrát to bolo Grécko a historické mesto Thesaloniki. Po zaujímavej a pre niektoré z nás aj prvej ceste lietadlom sme sa ubytovali v hoteli v centre mesta. Naši grécky spolužiaci pre nás pripravili zaujímavý program. Aktivity celého týždňa korešpondovali s témou projektu. V pondelok ráno sme so žiakmi z Grécka, Turecka, Španielska a Rumunska išli do múzea Kráľovských hrobiek Aigai v malom meste Vergine, ktoré je pár kilometrov západne od pobrežného mesta Solun (Thessaloniki). Po chutnom obede v typickej gréckej reštaurácii sme išli na prehliadku mesta Naoussa a návštevu múzea priemyselného dedičstva.

V družobnej škole nás prívitala pani riaditeľka, učiteľský zbor a samozrejme žiaci so zaujímavým programom, hrami, a na záver sme si zatancovali známy grécky tanec. V škole mohli žiaci zo všetkých zúčastnených krajín odprezentovať divadelné predstavenie z histórie každej krajiny. My sme s hrdosťou prezentovali krátky úrivok z príchodu Cyrila a Metóda na naše územie. Zožali sme veľký úspech. Návšteva Archeologického múzea, radnice, Bielej veže a samozrejme ochutnávka gréckej kuchyne a nákupy boli taktiež súčasťou nášho pobytu.

Posledný deň sme navštívili Olympíjske múzeum, kde pre nás pripravili zaujímavé hry, taktiež Escape Room a na záver rozlúčkový obed v krásnej reštaurácii blízko mora.

Prežili sme nezabudnuteľný týždeň na ktorý budeme ešte dlho spomínať a ktorý zostane v našich srdciach navždy, tak ako aj zahraniční učitelia a spolužiaci. Ďakujeme pani riaditeľke Mgr. Paulíne Škerlíkovej a vyučujúcej anglického jazyka Mgr. Adriane Janošovej, že takýto project máme na našej škole, a za možnosť vycestovať.

Žiačky ZŠ Kudlovská 11