Základná škola Kudlovská

HUMENNÉ

+421 57 775 20 27

sekretariát

Diskusia o význame separovania odpadu

IMG_20191017_101034281

Na hodinách slovenského jazyka ôsmaci diskutovali o triedení odpadu, kde museli uvádzať množstvo argumentov a obhájiť svoj postoj voči separácii odpadov. Vyučujúce slovenského jazyka a literatúry, p. uč. Kočanová a p. uč. Hudáková, zhodnotili, že je lepšie raz vidieť, ako dvakrát počuť. Preto sa rozhodli zorganizovať exkurziu do Separačného dvora Technických služieb v Humennom. O tom, že nie je odpad ako odpad, sa žiaci presvedčili na vlastné oči. Videli triedičku plastov, kde zamestnanci triedia plastové fľaše podľa farby. Taktiež pozorovali aj výsledky práce s papierom, ktorý je rozdelený na kartón a ostatnú takzvanú spisovinu. Osobitnou zložkou boli fľaše z acidofilného mlieka i rôzne tégliky z jogurtov či obaly z nebezpečných látok a prípravkov. Na zbernom dvore ôsmaci videli aj elektro odpad a nádoby s rôznymi škodlivými olejmi. Pevne veríme, že žiaci prostredníctvom tejto exkurzie nadobudli úplne iný pohľad na odpad a jeho separovanie, ktoré je veľmi potrebné pre našu prírodu, celú spoločnosť, no najmä pre budúce generácie.

Mgr. V. Hudáková

Základná škola Kudlovská otvorila svoje brány

1. septembra 1977.  Je to už teda takmer polstoročie, za ten čas tadeto prešli tisícky detí a stovky pedagógov. Nachádza sa v centre mesta pri nádhernom kaštieli a krásnom parku.Adresa

Základná škola Kudlovská

Kudlovská 11

066 01 Humenné

IČO: 37876741

DIČ: 2021672048

tel.: +421 57 775 2027

mail: admin@zskudhe.edu.sk

 

Linky

© 2022 Všetky práva vyhradené - All rights reserved

Made with ❤ by Adriana

Dni
Hodiny
Minúty
Sekundy

hurry up

15% OFF

On All Tickets

Don’t hesitate and buy tickets today – All tickets are at a special price until 15.08.2021. Hope to see you there :)