Základná škola Kudlovská

HUMENNÉ

+421 57 775 20 27

sekretariát

Deň Zeme v 3.A

Určite ste zaregistrovali, že v tomto mesiaci je niekoľko dní, ktoré nám pripomínajú dôležitosť ochrany prírody, životného prostredia, zdravia a zdravého životného štýlu. Napríklad Medzinárodný deň vtáctva, Deň narcisov, Deň zdravia, Deň vody, Deň Zeme, Deň skautov, Deň boja proti hluku.

Zem je naším domovom. Z jeho darov čerpáme, aby sme mohli žiť. Chrániť prírodu znamená starať sa o všetko, čo žije, o zvieratká, rastliny. Chrániť prírodu znamená i to, že neznečisťujeme vodu, vzduch, pôdu.

Deň Zeme –  22. apríl, si pripomenuli i žiaci 3.A vyhotovením spoločného projektu „Ochraňuj prírodu“. Deti vytvorili strom, na ktorom sú motýle rôznych farieb. Tento strom symbolizuje pestrofarebnosť a rôznorodosť našej planéty. Táto pestrofarebnosť a rôznorodosť sa môže uchovať pre ďalšie generácie len vtedy, keď budeme našu planétu všetci spoločne chrániť. Preto pod farebné motýle deti nalepili zelené listy s odkazmi, ako treba chrániť našu prírodu.

Táto aktivita nebola len o vystrihovaní a lepení, ale o tom, ako Wendell Berry veľmi múdro povedal: „Zem je to, čo máme všetci spoločné.“

                                                    Mgr. Jana Lešková a Mgr. Mária Styrančáková

Základná škola Kudlovská otvorila svoje brány

1. septembra 1977.  Je to už teda takmer polstoročie, za ten čas tadeto prešli tisícky detí a stovky pedagógov. Nachádza sa v centre mesta pri nádhernom kaštieli a krásnom parku.Adresa

Základná škola Kudlovská

Kudlovská 11

066 01 Humenné

IČO: 37876741

DIČ: 2021672048

tel.: +421 57 775 2027

mail: admin@zskudhe.edu.sk

 

Linky

© 2022 Všetky práva vyhradené - All rights reserved

Made with ❤ by Adriana

Days
Hours
Minutes
Seconds

hurry up

15% OFF

On All Tickets

Don’t hesitate and buy tickets today – All tickets are at a special price until 15.08.2021. Hope to see you there :)