Základná škola Kudlovská

HUMENNÉ

+421 57 775 20 27

sekretariát

Deň vody v múzeu

55613067_285079895757562_6214446905670238208_n

          Dňa 18.03.2019 sa žiaci 3.B a 4.B triedy vybrali do vihorlatského múzea, aby sa formou zážitkového vyučovania dozvedeli čo najviac  zaujímavostí o vode pri príležitosti Svetového dňa vody. Program bol lákavý.

          Hneď v úvode si žiaci vypočuli tematickú interaktívnu prednášku, ktorá bola spojená s diskusiou. V nej bol zdôraznený význam vody, potreba ochrany vodných zdrojov a právo jednotlivca na dostupnosť bezpečnej vody. Žiaci sa  dozvedeli, kde všade sa nachádza voda, aký je kolobeh vody v prírode, o čističke odpadových vôd . Ich pozornosti neunikli  informácie o vodnej nádrži Starine i o tom, že je v nej zakázané kúpanie, člnkovanie ,chytanie rýb. Potom nasledovali praktické tvorivé aktivity a hry. Tie boli zamerané na dôležitosť vody v ekosystéme planéty. Na základe získaných vedomostí, žiaci vytvorili základný manažment vody dostupnej pre všetkým. Cieľom týchto aktivít, bolo hravou formou pomôcť  pochopiť tematiku významu a ochrany vody. Tretím bodom akcie bola komentovaná prehliadka reinštalovanej prírodovednej expozície. Vzbudila záujem o živočíchy i spôsob ich života. Najviac sa žiaci pristavovali pri medveďovi, líške, zubrovi, vydre, vtákoch či hmyze. Obdiv patril aj novým zvieratám výstavy a to medvedíkovi čistotnému, psíkovi medvedíkovitému a nutrii vodnej. Aj tu žiaci dostali úlohy, na ktoré museli správne odpovedať. Mali ponúknutý múzejný priestor ako miesto zaujímavých bádateľských a interpretačných metód doplňujúcich školskú výuku.

K základným vedomostiam, že voda je číra tekutina bez vône, zápachu ,ktorá môže byť v troch skupenstvách, pribudli ďalšie .Určite platí staré dobré známe, že hravá forma učenia prináša trvalé poznatky.

                                                                                      Mgr. I. Feiglová

Základná škola Kudlovská otvorila svoje brány

1. septembra 1977.  Je to už teda takmer polstoročie, za ten čas tadeto prešli tisícky detí a stovky pedagógov. Nachádza sa v centre mesta pri nádhernom kaštieli a krásnom parku.Adresa

Základná škola Kudlovská

Kudlovská 11

066 01 Humenné

IČO: 37876741

DIČ: 2021672048

tel.: +421 57 775 2027

mail: admin@zskudhe.edu.sk

 

Linky

© 2022 Všetky práva vyhradené - All rights reserved

Made with ❤ by Adriana

Dni
Hodiny
Minúty
Sekundy

hurry up

15% OFF

On All Tickets

Don’t hesitate and buy tickets today – All tickets are at a special price until 15.08.2021. Hope to see you there :)