Základná škola Kudlovská

HUMENNÉ

+421 57 775 20 27

sekretariát

Chémia v čističke odpadových vôd

3

Hurá, ide sa! Takto sme sa tešili ne exkurziu do Čističky odpadových vôd v Humennom. To sme ešte netušili, že „najvoňavejšie“ to tam nebude. Keď nám však teta, ktorá nás sprevádzala, vysvetlila, že voda, ktorá k nim prichádza, sú splašky z domácnosti, odpadová voda z rôznych výrob a dažďová voda, pochopili sme, prečo ten zápach.

Dozvedeli sme sa, že naša čistička patrí medzi najmodernejšie na Slovensku, ďalej spôsob čistenia odpadovej vody, aj to, že vyčistená voda je pravidelne kontrolovaná a spĺňa všetky prísne kritéria. Boli sme  upozornení aj na to, že do WC nemáme hádzať vlhčené utierky, tampóny a iné hygienické potreby, pretože upchávajú kanalizáciu. Nemáme tam vyhadzovať ani odpadky z jedál, lebo tým sa rozmnožujú hlodavce.

Táto exkurzia bola, podľa mňa, veľmi zaujímavá a poučná.

Barbora Strížencová VII.A

Základná škola Kudlovská otvorila svoje brány

1. septembra 1977.  Je to už teda takmer polstoročie, za ten čas tadeto prešli tisícky detí a stovky pedagógov. Nachádza sa v centre mesta pri nádhernom kaštieli a krásnom parku.Adresa

Základná škola Kudlovská

Kudlovská 11

066 01 Humenné

IČO: 37876741

DIČ: 2021672048

tel.: +421 57 775 2027

mail: admin@zskudhe.edu.sk

 

Linky

© 2022 Všetky práva vyhradené - All rights reserved

Made with ❤ by Adriana

Dni
Hodiny
Minúty
Sekundy

hurry up

15% OFF

On All Tickets

Don’t hesitate and buy tickets today – All tickets are at a special price until 15.08.2021. Hope to see you there :)