Kudlovský majáles

346639655_908537143566037_7742510714849715832_n

Základná škola Kudlovská pravidelne organizuje Valentínsky ples, Country bál alebo Majáles pre svojich žiakov, aby sa naučili správať na takýchto akciách, ale aj aby sa žiaci spoločne zabavili a utužili triedny kolektív.

Inak to nebolo ani v piatok 12. 5. 2023, keď sa jedáleň školy premenila na krásne vyzdobenú miestnosť, do ktorej o 17:00 hod. začali vstupovať mladé dámy a mladí páni s uvítacím prekvapením v ruke. Majáles sa začal krásnym spevom našej talentovanej žiačky Petronely Vajsovej (4. A), ktorá zaspievala známu slovenskú pieseň Keby som bola princezná Arabela. Po otvorení majálesu našimi moderátormi z rady deviatakov už tanečný parket patril tanečníkom z tanečnej školy Grácia, ktorí sa predstavili ukážkami spoločenských a latinskoamerických tancov. V tej chvíli ešte nikto netušil, aké prekvapenie ich čaká. Po prvom tanečnom kole a súťaži v tancovaní s balónom žiaci veľkým potleskom privítali vynikajúceho tanečníka, účastníka minuloročnej ale aj tohtoročnej tanečnej show Let´s dance Mareka Klíča. Tanečný parket sa zaplnil a hodina tanca mohla začať. Po walse a čača-i      nasledovalo spoločné fotografovanie so slávnym tanečníkom. Opäť nasledovalo tanečné kolo, ktoré namixoval DJ Zdeno. Na žiadnom plese nesmie chýbať tombola. Žiaci si spokojne odnášali hodnotné ceny, ako poukážky, zážitkové ceny, pomôcky do školy, športové a knižné ceny darčekové koše či tortu. Koniec majálesu patril vyhodnoteniu kráľ a kráľovná plesu, a taktiež najlepší tanečník a tanečníčka. Kráľovnou plesu sa stala Saskia Antašová (9.B) a kráľom Michal Janošov (9.A). Najlepšia tanečníčka podľa pedagogického dozoru bola Vivien Vasková (6.A) a tanečník Quido Lopata (6.A).

Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k úžasnej atmosfére.