Základná škola Kudlovská

HUMENNÉ

+421 57 775 20 27

sekretariát

Vianočná pošta

Prichádza sviatočný čas, na ktorý sa teší každý z nás. Čas lásky a pokoja….
Obdobie, ktoré momentálne prežívame, dáva zabrať zdraviu fyzickému, ale častokrát i duševnému. Najviac ohrození sú najmä naši seniori, ktorí sú odkázaní na pomoc príbuzných či zamestnancov domovov pre seniorov.
V tomto predvianočnom čase sa naši prváci rozhodli DÁVAŤ namiesto dostávať.
Žiaci 1. B triedy spolu s pani učiteľkou Mgr. Janou Leškovou a pani vychovávateľkou Janou Hovancovou vyrobili 22 vianočných pozdravov. Pozdravy s posolstvom Vianoc putovali neznámym starkým do Centra sociálnych služieb Orava v Tvrdošíne a do Zariadenia pre seniorov a zariadenia opatrovateľskej služby pri Regionálnej nemocnici n. o. v Sobranciach. Do projektu sa zapojila aj trieda 4.A s pani učiteľkou Janou Kožiškovou.
Títo starkí sú na Vianoce sami a nemá im kto vyčariť úsmev na tvári, preto sme sa rozhodli prostredníctvom Vianočnej pošty poslať vianočný pozdrav. Pozdrav, bez ktorého by Vianoce nemali ten správny charakter.
Seniori sú zvyknutí dostávať na Vianoce rukou písané listy či pohľadnice. Je to pre nich ozajstný dar – rukou písané prianie, symbol toho, že na nich niekto myslí. A hoci mnohí z nich „niekoho majú“, veľmi im chýba vianočná pošta – jeden z tých tradičných symbolov Vianoc, ktorý dnes už akosi vyšiel z módy.
Veríme, že naše pozdravy ich potešia a pohladia na duši. Prajeme im veľa zdravia, krásne adventné obdobie a radostné prežitie Vianoc.
Nech sa našim neznámym starkým začnú Vianoce s prvým pozdravom na stolčeku.


Mgr. Petra Sokáčová, pedagogický asistent

Základná škola Kudlovská otvorila svoje brány

1. septembra 1977.  Je to už teda takmer polstoročie, za ten čas tadeto prešli tisícky detí a stovky pedagógov. Nachádza sa v centre mesta pri nádhernom kaštieli a krásnom parku.Adresa

Základná škola Kudlovská

Kudlovská 11

066 01 Humenné

IČO: 37876741

DIČ: 2021672048

tel.: +421 57 775 2027

mail: admin@zskudhe.edu.sk

 

Linky

© 2022 Všetky práva vyhradené - All rights reserved

Made with ❤ by Adriana

Days
Hours
Minutes
Seconds

hurry up

15% OFF

On All Tickets

Don’t hesitate and buy tickets today – All tickets are at a special price until 15.08.2021. Hope to see you there :)