Základná škola Kudlovská

HUMENNÉ

+421 57 775 20 27

sekretariát

Výmenné workshopy

Kópia súboru IMG_20240509_113817

Minulý týždeň bol pre nás výnimočný vďaka sérii výmenných workshopov a rovesníckeho učenia medzi žiakmi ZŠ Kudlovská a ZŠ Pugačevova. V utorok naši tretiaci navštívili ZŠ Pugačevovu a zúčastnili sa workshopu zameraného na programovanie s Lego Spike Essential. Šikovní žiaci zo ZŠ Pugačevova ukázali našim žiakom, ako naprogramovať jednoduché zariadenia, ako sú Smart Hub, motory, svetelná matica a farebný senzor pomocou kociek s ikonami a slovných príkazov, čím oživili modely poskladané z Lego kociek.
Vo štvrtok sme zase privítali žiakov zo ZŠ Pugačevova u nás. Pripravili sme pre nich štyri stanovištia. Na prvom stanovišti ich naši tretiaci zoznámili s programovaním Blue-Botov, interaktívnych robotov, ktoré možno programovať nielen pomocou tlačidiel na tele, ale aj cez Bluetooth pomocou počítača, smartfónu alebo tabletu. Na druhom stanovišti naši piataci prezentovali programovateľný vláčik Intelino a metódy programovania pomocou farebných kódov a blokových príkazov v aplikácii na tablete. Tretie stanovište bolo venované tvorbe 3D modelov v programe Tinkercad a ich vytlačeniu na 3D tlačiarni. Naši siedmaci a ôsmaci získavajú nielen dobré známky z informatiky, ale aj vlastnoručne vytlačené modely, ktoré sami naprogramujú. Samozrejme, nezabudli sme ani na malé prekvapenie, ktoré deti zo ZŠ Pugačevova nadchlo – píšťalky vytlačené na našej 3D tlačiarni Prusha. Na poslednom štvrtom stanovišti ich na pristávacej ploche čakal dron, ktorý počas praktickej ukážky zaznamenával letecké zábery a videá.
Spoločne sme prežili pútavý týždeň plný objavov a vzájomného učenia.

Základná škola Kudlovská otvorila svoje brány

1. septembra 1977.  Je to už teda takmer polstoročie, za ten čas tadeto prešli tisícky detí a stovky pedagógov. Nachádza sa v centre mesta pri nádhernom kaštieli a krásnom parku.Adresa

Základná škola Kudlovská

Kudlovská 11

066 01 Humenné

IČO: 37876741

DIČ: 2021672048

tel.: +421 57 775 2027

mail: admin@zskudhe.edu.sk

 

Linky

© 2022 Všetky práva vyhradené - All rights reserved

Made with ❤ by Adriana

Dni
Hodiny
Minúty
Sekundy

hurry up

15% OFF

On All Tickets

Don’t hesitate and buy tickets today – All tickets are at a special price until 15.08.2021. Hope to see you there :)