Základná škola Kudlovská

HUMENNÉ

+421 57 775 20 27

sekretariát

Čitateľský maratón

431183849_294954236957918_6827175103972017987_n

Na našej základnej škole sme 15.3.2024 pod organizačnou záštitou Linky detskej istoty otvorili 15. ročník ČITATEĽSKÉHO MARATÓNU. Táto iniciatíva, zameraná na podporu čítania a literárnej kultúry, ponúkne našim žiakom prehĺbiť lásku k literatúre a objavovať nové príbehy.

Čitateľský týždeň odštartovalo čítanie Zuzany Švecovej, pracovníčky Vihorlatskej knižnice a propagátorky čítania, a našej pani riaditeľky. Následne sa pripojili všetci ôsmaci. Príbeh nasledujúcich dní, ktorý budú čítať práve títo žiaci, má názov Kriedou alebo mečom. Je to román od slovenského autora Jána Gálika.  

Následne sa do čítania pustili siedmaci aj piataci čítaním anglickej knihy. Šiestaci si zvolili krátke príbehy, o ktorých viedli následne zaujímavé rozhovory.

Celý týždeň v našej škole sa niesol čítaním. Žiaci sa stretli s príbehmi nielen v triedach, ale aj na miestach, ktoré bežne nevítajú čitateľov.

            Sme radi, že sme medzi nami mohli na záver čitateľského maratónu privítať vysokoškolského pedagóga Martina Kundráta, ktorý si na čitateľské stretnutie so šiestakmi priniesol svoju obľúbenú knihu Stratený svet. Žiaci okrem čitateľského zážitku absolvovali aj veľmi zaujímavú a pútavú diskusiu o prehistorickom svete.

            Ďalším, pre nás veľmi vzácnym hosťom, bol pán Kerekanič, tvár nášho regionálneho folklóru. Sme radi, že si našiel čas, a prišiel medzi nás. Okrem čítania s deviatakmi takisto viedol veľmi podnetnú debatu.

Tešíme sa, že aj vďaka čitateľským dňom v našej škole sa nám podarilo posilniť u žiakov čitateľské návyky a vytvorili sme tak priestor aj na vzájomné diskusie o prečítaných textoch.

            Celý týždeň popretkávaný čítaním ukázal, že mnohí z nás ČÍTAJÚ RADI.                                                            Mgr. Ivana Kočanová

Základná škola Kudlovská otvorila svoje brány

1. septembra 1977.  Je to už teda takmer polstoročie, za ten čas tadeto prešli tisícky detí a stovky pedagógov. Nachádza sa v centre mesta pri nádhernom kaštieli a krásnom parku.Adresa

Základná škola Kudlovská

Kudlovská 11

066 01 Humenné

IČO: 37876741

DIČ: 2021672048

tel.: +421 57 775 2027

mail: admin@zskudhe.edu.sk

 

Linky

© 2022 Všetky práva vyhradené - All rights reserved

Made with ❤ by Adriana

Dni
Hodiny
Minúty
Sekundy

hurry up

15% OFF

On All Tickets

Don’t hesitate and buy tickets today – All tickets are at a special price until 15.08.2021. Hope to see you there :)