Základná škola Kudlovská

HUMENNÉ

+421 57 775 20 27

sekretariát

Kyberšikana

d

Kyberšikana: aké môže mať dôsledky a kde hľadať pomoc? Aj o tomto sme dňa 18.3.2024 diskutovali so žiakmi v piatom a šiestom ročníku.Veľmi pútavou formou sa snažil túto problematiku priblížiť PhDr. Mário Bartko, z oddelenia koordinácie a programov prevencie kriminality V dnešnej dobe internetu a sociálnych sietí človek ani nevie ako rýchlo sa dokáže stať obeťou kyberšikany. Preto je veľmi dôležité o tom hovoriť. Cieľom prednášky bolo, aby žiaci vedeli ako kyberšikane predchádzať, čo robiť a koho kontaktovať ak sa už niečo také udialo. Žiaci si na tejto prednáške uvedomili, aké dôležité je chrániť si svoje súkromie a nenadväzovať kontakty s niekym, koho nikdy vo svojom živote nestretli.Internet je plný pascí a nástrah pre deti, ktoré si neuvedomujú nebezpečenstvá, ktoré na nich číhajú. Žiaci sa dozvedeli čo je to kybergrooming a tiež si vypočuli reálne príbehy. Domov odchádzali s odkazom pre rodičov: „Zabezpečte si pre deti online rodičovskú kontrolu a ochránite svoje deti.“

Základná škola Kudlovská otvorila svoje brány

1. septembra 1977.  Je to už teda takmer polstoročie, za ten čas tadeto prešli tisícky detí a stovky pedagógov. Nachádza sa v centre mesta pri nádhernom kaštieli a krásnom parku.Adresa

Základná škola Kudlovská

Kudlovská 11

066 01 Humenné

IČO: 37876741

DIČ: 2021672048

tel.: +421 57 775 2027

mail: admin@zskudhe.edu.sk

 

Linky

© 2022 Všetky práva vyhradené - All rights reserved

Made with ❤ by Adriana

Dni
Hodiny
Minúty
Sekundy

hurry up

15% OFF

On All Tickets

Don’t hesitate and buy tickets today – All tickets are at a special price until 15.08.2021. Hope to see you there :)