Neobyčajná hodina občianskej náuky o kryptomene

IMG-1151

Na začiatku školského roka sa nás pani učiteľka pýtala, čo by sme sa chceli na hodine občianskej náuky naučiť. Odpoveď ako pracovať s kryptomenami bola častá, a keďže je to veľmi aktuálna téma, pani učiteľka Daňová zorganizovala online stretnutie s Jakubom Mertusom, pracovníkom Tatra banky, ktorý sa danej problematike venuje.

V piatok 10.6.2022 nám pán Mertus poskytol základné informácie k téme DLT (blockchain) a vysvetlil nám, ako tento svet funguje a dokonca nám poslal aj 50 polygonov. Tento „štartovací balík“ sme si mohli medzi sebou rozposielať a narábať s touto sumou pomocou aplikácie s názvom Trust Wallet. Takto sme si vyskúšali „tradovanie“ na vlastnej koži.

V našom časovom rozsahu sa nedalo vyjadriť úplne ku všetkému. Na to by bola ideálna minimálne dvojhodinová prednáška. Beseda nás bavila a tí, ktorí sa o kryptomeny zaujímajú, sa dozvedeli niečo nové.

Filip Antal a Ján Engel  9.a